Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9715204



*

nr 971 5204


WATERCOLOUR

Birgersdotter, signerad 1982, egg, 47x38,


Birgersdotter, signerad 1982, Ägg, 47x38


Estimate:

800

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday July 27 2015
at 19:29:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/7 19:13:15 1      100 kr
21/7 21:32:32 2      600 kr
23/7 21:03:52 3      500 kr
23/7 21:03:52 2      600 kr (Robot)
23/7 21:07:17 3      800 kr
23/7 21:11:22 2      Vinnande bud
23/7 21:20:08 3      1.000 kr
23/7 21:20:08 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Ägget
Ägget lanserades 1958 och formgavs av Arne Jacobsen för lobbyn på SAS Royal Hotel i Köpenhamn. Till Ägget finns en fotpall. Fanns även som soffa på hotellet. Producerad av Fritz Hansen, Danmark.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birgersdotter vattenfärg ägg




Ladda ner broschyr